Večer s príjemným koncom

Autor: Alena Baňáková | 29.6.2011 o 8:28 | Karma článku: 3,59 | Prečítané:  425x

Ďalší pracovný deň pomaly končí. Slniečko schováva lúče za kopce na obzore. Sedím sama doma. Hlava bolí po celodennom sústredení sa. Nedá sa viac pracovať. So šerom sa do bytu vkráda nostalgia a smútok. Ťažoba z dôsledku nedoriešených problémov dolieha na moje unavené telo.

Vstanem, vezmem kľúče, peňaženku a odchádzam do obchodu. Kúpim si aspoň citrónové pivko k nejakému filmu na zlepšenie nálady.

„Ako sa máte?“ Počujem za svojim chrbtom kráčajúc k večierke. Obzriem sa. Vidím usmiatu susedku venčiacu psa. Jej úsmev odhaľuje dieru po dvoch vybitých zuboch, čo je výsledkom jednej z nezhôd s manželom, ktorý popíja viac ako je zdravé. „Dávno som Vás nevidela. Vypadáte unaveno. Pozrite na môjho Šarika, ten má energie na rozdávanie. Celé dni ma rozveseľuje. Neverili by ste, čo všetko dokáže.“ S láskou hľadí na svoje rozšantené šteňa. Vôbec sa neunúva zakryť rukávom veľkú modrinu vykúkajúcu spod rukáva. „Aj dnešný večer je príjemný. Fúkať prestalo, komáre nedobiedzajú, všade pokoj, človeka to priam láka ísť na prechádzku.“ Úsmev jej na tvári stále poletuje, odpútava pozornosť od tmavých kruhov pod očami. „Ešte pôjdem navariť mužovi na zajtra obed. Viete, aj do práce chodiť, aj nadčasy dávajú, dni sú krátke. Nech nám len pán Boh zdravia dá, až všetko ubieha ako má. Prajem vám pekný večer a príjemnú prechádzku.“

Ani k slovu som sa nedostala. Táto pani, toto slniečko mi rozjasnilo večer. Má to ťažké, muž ju bije, peniaze z domu vynáša do krčmy, všetko je na nej. A napriek tomu rozdáva každý deň všetkým radosť a chuť do života. Nám, ku ktorým bol osud oveľa zhovievavejší, len si nevieme vážiť, čo máme.

Vrátila som sa domov, bez piva, s úsmevom na tvári. Beriem do rúk knihu a ponáram sa do pekných príbehov. Bez násilia, stresu, depresií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?